Kāpšanas siena Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā E-pasts
klinsu_siena_kandava_tag

2012. gada martā Latvijā ir izveidota vēl viena interesanta kāpšanas siena. Kandavā, K.Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē sev vietu ir atradusi kāpšanas siena ar 8 celiņiem un bouleringa sienu.  Šī siena aizņem gandrīz visu sporta zāles gala sienu un vienlaicīgi uz tās var kāpt 8 + 3 cilvēki, kas nozīmē, ka treniņos līdz pat 20 cilvēkiem vienlaicīgi ir ko darīt. Labs papildinājums kāptgribētājiem šajā reģionā. 

Kāpšanas sienas tehniskie parametri - augstums - 7,5m, platums 13,75m, lielākā sienas pārkere - 1,7m. sienas kopējais kāpšanā izmantojamais laukums ir 107.3m2.

Pēc kāpšanas sienas uzstādīšanas sienai tiek veikti  drošības testi saskaņā ar LVS  standartiem, testēšanu veic Outdoors kopā ar inspicēšanas institūcijas ekspertiem pasūtītāja pārstāvja klātbūtnē. Siena tiek nodota eksplupotācija pēc atbilstības standartam LVS EN 12572-1:2007 deklarācijas saņemšanas katram objektam.  Pēc uzstādīšanas OUTDOORS.LV komanda kopā ar instruktoriem no citām kāpšanas sienām secināja, ... žēl, ka siena atrodas tik tālu no Rīgas, jo kāpt tajā ir interesanti un aizraujoši, ir maršruti, kuri ir izaicinājums arī pieredzējušiem kāpējiem!

 

  Pirms kāpšanas sienas izstrādes tiek izveidots reālistisks telpas 3D modelis mērogā 1:1, lai projektējot sienu maksimāli labi to varētu ievietot paredzētajā ņemot vērā tajā esošo lietu, elektrības slēdžu, ventilācijas izvadu un inventāra, kā arī laukuma līniju novietojumu.  
Šajā vizualizācijā redzami daži nosacījumi, kuri nosaka projektējamās kāpšanas sienas konfigurāciju: basketbola groza atsaites, rezultātu tablo, gaismas slēdži, un cauruļu piekļuves lūka grīdā.
                   Kāpšanas sienas 8 celiņu 3D modelis reālajā telpā izveidots, ņemot vērā tur esošo lietu izvietojumu. 
Lai kāpšana būtu daudzveidīga un interesanta, izveidoti dažāda veida kāpšanas maršruti, ar atšķirīgām grūtības pakāpēm.
                Šajā bildē redzama jau uzstādīta siena ar dažādas grūtības kāpšanas maršrutiem (izveidotiem pa krāsām) 
 Sienas kopskats, katrā pusē simetriksi izveidoti 4 kāpšanas maršruti, kā arī apakšējā daļā zem groza izveidota boulderinga siena kas savieno abas sienas daļas.
Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 18:11
 
arborings videjs.jpg