Atklāta klinšu kāpšanas siena Krustpils pamatskolā. E-pasts

Krustpils pamatskola tiek pie savas klinšu kāpšanas sienas. Ceturtdien, 3.martā SIA "Outdoors" Krustpils pamatskolas sporta zālē atklāja alpīnisma kāpšanas sienu, kuru paši skolēni nodēvēja par „Džungļu sienu". Pie tās skola ir tikusi aktīvi piedaloties Labo darbu konkursā. Pēc diviem neveiksmīgiem mēģinājumiem labiedarbi.lv konkursā, ko pavadīja asaras un pārdzīvojumi. Trešajā reizē izdevās uzvarēt ar pārliecinošu balsu skaitu. Sienas tehniskie parametri: augstums 6.25m, platums 3.75m, pārkares izvirzījums no sienas -0.45m, pozitīvās sienas atvirzījums no sienas +0.45m.

 

 

Klinšu kāpšanas sienas projekts tika izstrādāts samērā īsā laika posmā, sākumā saskaņota projekta izstrāde skiču formā, kas ļāva izprast sienas dizainu un pasūtītājam saprotot sienas konfigurāciju un kopējo tēlu. Tālāk tehniskā projekta izstrāde atbilstoši spēkā esošajiem standartiem attiecībā uz kāpšanas sienām LVS EN 12572-1:2007. Ja neskaita visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, kas veikti jau Rīgas noliktavā - sienu uz vietas, skolā izveidojām 3.5 darba dienu laikā, strādājot no plkst. 9 līdz pat vēlai naktij - reizēm līdz plkst. 1 vai 2 naktī. Tagad Krustpils pamatskolai un tuvējām skolām ir pašiem sava vieta kur trenēties alpīnismā. Par šo notikumu ļoti priecīgi bija vietējie jaunsargi un tūrisma pulciņa dalībnieki, viņi kopīgi arī atklāja sienu un pirmie veica kāpšanas paraugdemonstrējumus pamatskolas skolēniem. Jaunsargu vadītājs Normunds Pastars uzsvēra, ka kāpšanas sienas izmantošana noteikti radīs skolēnos lielāku interesi par sporta stundām un ka būs arī iespēja kvalitatīvāk sagatavoties sacensībām tūrismā, savukārt jaunsargi demonstrēja, kā droši un pareizi kāpt.

 

Vairāk par sienas atklāšanas pasākumu, kurš bija gana krāšņs, var lasītJēkabpils pilsētas un novada ziņu portālā,  kā  arī krustpils.lv , bildes no pasākuma pieejamas šeit:

  

  

  

  

  

  

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 maijs 2011 11:12
 
arborings videjs.jpg