Kāpšanas sienas
Kāpšanas siena Liepājas 6.Raiņa vidusskolā E-pasts
liepjas wall_tag

2013. gada 12. jūnijā plkst. 11.00 Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolas sporta zālē tika atklāta Liepājā pirmā alpīnisma siena. Šoreiz siena ir tiaki ar 2 celiņiem, bet nākotnē paredzams, ka tā tiks paplašināta un veidota lielāka.  Uzstādītās kāpšanas sienas kopējais laukums ir 21,5m2 sienai ir 2 maršruti no kuriem viens ir vertikāls, bet otrs ir ar nelielu pārkar - 0.6m kopējais augstums ir  7,5 m. Jau atklāšanas brīdī bija sapulcējušies ļoti daudz jauno kāptgribētāju! 

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 23 oktobris 2013 02:03
Lasīt tālāk...
 
Kāpšanas siena Suntažu vidusskolā II. kārta E-pasts
maz bilde

Sadarbībā ar biedrību Parkas esam izveidojuši jaunu  klinšu kāpšanas sienu Ogres novada Suntažu vidusskolas sporta zālē.  2013.gada  14 .februārī tika uzbūvēta salīdzinoši liela un interesnata kāpšanas siena, šīs sienas lielākais augstums ir 10,5m, lielākā pārkare ir 3,05m siena aprīkota ar 6 augšējās drošināšanas maršrutiem un 3 lejējās drošināšanas maršrutiem.  Kāpšanas sienas II. kārtas kopējā platība ir 89.9 m 2

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 09 aprīlis 2013 00:38
Lasīt tālāk...
 
Kāpšanas siena Brocēnu vidusskolā E-pasts

broceni wall-2_tag2013. gada sākumā, janvāra vidū outdoors.lv komanda uzstādija vēl vienu kāpšanas sienu. Kāpšanas siena atrodas tikko kā atremontētā Brocēnu vidusskolas sporta zālē. Sienas konfigurācijas izvēle ir samērā vienkārša, 1 negatīvas pārkares celiņš un 2 vertikāli. Sienas tehniskie parametri: 3 celiņi ar augšējo drošināšanu, un boulderinga siena. Augstums - 7,5m, platums kopā ar boulderinga sienu  7,5m, maksimālā pārkare 0,75m. Kopējais sienas laukums ir 43m2 Siena vienlaicīgi var nodarbināt līdz 8 cilvēkiem.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 19:14
Lasīt tālāk...
 
Kāpšanas siena Odzienā E-pasts

kapsanas_siena_plavinas_tag2012. gada maija vidū jauna kāpšanas siena ir tapusi Pļaviņu novada Odzienas sporta hallē. Šajā gadījumā kāpšanas siena ir boulderinga siena, siena kurā var praktizēt kāpšanas tehniku bez drošināšanas ekipējuma lietošanas, bet gan tikai ar apakšā paliktu vingrošanas matraci. Šādas sienas pluss ir lētākas izmaksas, lielāka cilvēku iesaiste vienlaicīgi, jo uz šādas sienas iespējams kāpt 6-8 vai pat vairāk cilvēkiem kopā. Sienas tehniskie patametri: augstums 2,5m, platums 7,5m, kopējā kāpšanā izmantojamā platība - 20.15m2.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 18:28
Lasīt tālāk...
 
Kāpšanas siena Lapmežciema sporta hallē E-pasts
lapmeciems tag

Lapmežciema jaunajā sporta kompleksā 2009. gada jūlija mēnesī  ir tapusi klinšu kāpšnas siena ar 5 augšējās drošināšanas celiņiem. Šī siena ir 70kvadrātmetru liela, un 7, 65m augsta. Maksimālā negatīvā pārkare - 1,85m, pozitīvais izvirzījums grīdas līmenī - 0.85m no zāles sienas.

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 22 oktobris 2013 12:53
Lasīt tālāk...
 
Kāpšanas siena Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā E-pasts
klinsu_siena_kandava_tag

2012. gada martā Latvijā ir izveidota vēl viena interesanta kāpšanas siena. Kandavā, K.Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē sev vietu ir atradusi kāpšanas siena ar 8 celiņiem un bouleringa sienu.  Šī siena aizņem gandrīz visu sporta zāles gala sienu un vienlaicīgi uz tās var kāpt 8 + 3 cilvēki, kas nozīmē, ka treniņos līdz pat 20 cilvēkiem vienlaicīgi ir ko darīt. Labs papildinājums kāptgribētājiem šajā reģionā. 

Kāpšanas sienas tehniskie parametri - augstums - 7,5m, platums 13,75m, lielākā sienas pārkere - 1,7m. sienas kopējais kāpšanā izmantojamais laukums ir 107.3m2.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 18:11
Lasīt tālāk...
 
Jauns kāpšanas celiņš Suntažu vidusskolā E-pasts
suntazi_siena_3_tag

2011. gada pašā nogalē Suntažu vidusskolā ir tapis jauns kāpšanas celiņš. Sadarbībā ar jauniešu biedrību "Parkas" esam izveidojuši vienu interesantu kāpšanas celiņu. Maršruts veidots  pamatā no kāpšanas formām, dažāda lieluma piramīdām, kuras sarindotas viena virs otras visa celiņa garumā, piramīdas izveidotas uz CNC darbalgalda, lidz ar to ļoti augstas precizitātes formas. Tā kā sienas kvadratūra nav liela, esam šajā sienā ietvēruši vēl vienu innovāciju, abrazīvs krāsojums, kas palīdz kāpšanā izmantot sienas reljefu. Kā arī siena aprīkota gan ar augšējās drošināšanas punktu kā arī iespējams kāpt ar lejējo drošināšanu. Sienas parametri: Kopējais virsmas laukums - 17.75m2 celiņa platums - 1.25m, augstums - 9.5m

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 18:03
Lasīt tālāk...
 
Kāpšanas siena Valmierā J.Daliņa stadionā E-pasts

kapsanas_siena_valmiera_dalini-tab2011. gada vasarā, jūnija vidū Valmierā, J. Daliņa stadionā ir izveidota kāpšanas siena. Šajā gadījumā kāpšanas siena ir ārā, kāpšana iespējama gada siltajā sezonā. Kāpšanas maršruti izveidoti uz jau esoša ugunsdzēsības apmācību torņa. Šādas sienas pluss ir lētākas izmaksas, Jo nepieciešams ir tikai pieskrūvēt aizķeres, un izveidot kāpšanas maršrutus. Sienas tehniskie patametri: augstums 12,5m, platums 2x1,25m, kopējā kāpšanā izmantojamā platība ~ 31.25m2. Iespējams maršrutu skaitu palielināt nākontē izveidojot vēl papildus celiņus. Šobrīd sienā vienlaicīgi var nodarbijāt tikai 4 cilvēkus. Par kāpšanas iespējām variet sazināties ar Daliņu stadionu. 

Tā kā sienas konstrukcija bija esoša pirms nodošanas ekspluotācijā tā tika testēta, lai noteitku atbilstību standartam. LVS EN 12572:1 2007. Sīkāks info par kāpšanas sienu Valmierā pieejams šeit: 

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 23:28
Lasīt tālāk...
 
Mobīlā kāpšanas siena Suntažu vidusskolā E-pasts
siena_suntazi

Sadarbībā ar Suntažu jauniešu biedrību "Parkas" esam raduši iespēju nodarboties ar kāpšanas sportu un alpīnismu arī Ogres novada Suntažu vidusskolas sporta zālē. 9.martā tika atklāta viena no mūsu mobilajām klinšu kāpšanas sienām. Labs sākums kāpšanas attīstībai jauniešu vidū. Par šādu soli domājām jau rudenī, taču nu projekts ir realizēts. Pirmajos treniņos jau bija skaidrs, ka siena ar diviem kāpšanas celiņiem ir par mazu, jo bija ieradušies ļoti daudz interesentu.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 17:29
Lasīt tālāk...
 
Atklāta klinšu kāpšanas siena Krustpils pamatskolā. E-pasts

Krustpils pamatskola tiek pie savas klinšu kāpšanas sienas. Ceturtdien, 3.martā SIA "Outdoors" Krustpils pamatskolas sporta zālē atklāja alpīnisma kāpšanas sienu, kuru paši skolēni nodēvēja par „Džungļu sienu". Pie tās skola ir tikusi aktīvi piedaloties Labo darbu konkursā. Pēc diviem neveiksmīgiem mēģinājumiem labiedarbi.lv konkursā, ko pavadīja asaras un pārdzīvojumi. Trešajā reizē izdevās uzvarēt ar pārliecinošu balsu skaitu. Sienas tehniskie parametri: augstums 6.25m, platums 3.75m, pārkares izvirzījums no sienas -0.45m, pozitīvās sienas atvirzījums no sienas +0.45m.

 

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 maijs 2011 11:12
Lasīt tālāk...
 
Aizķeres E-pasts
aizkeres_outdoors.lv

Klinšu kāpšanas sienu aizķeres.

  Kas ir aizķeres? Tās ir dažādas formas mākslīgi veidotas klinšu sienas struktūras detaļas  ar abrazīvu virsmu paredzētas kāpšanai un  kāpēju pārvietojumam pa klinšu sienām. Alpīnisms neiztiek bez aizķerēm, ja runa iet pr Latviju, jo dabīgas klintis kur kāpt mums īsti nav, vasaras sezona ir īsa, rudens  pavasaris un ziema kāptgribētājiem liek doties uz iekštelpām, mākslīgajām kāpšanas sienām. Tāpēc piedāvājam iespējams vislētākās aizķeres klinšu kāpšanas sienām.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 22 oktobris 2013 15:56
Lasīt tālāk...
 
Outdoors Fonofestā 2010 E-pasts
1

Outdoors piedalās Fonofestā 2010 ar kāpšanas sienu un trošu nobraucienu.
Kā jau ierasts arī šogad Fonofesta apmeklētājiem Cēsu Rajona Uplandos bija iespēja pārbadīt savu izveicību un spēkus kāpjot mūsu M-2 mākslīgajā klinšu kāpšanas sienā. Piedāvājām arī trošu nobraucienu, kurš sākās tieši no kāpšanas torņa augšējās platformas, tā kā tie kuri bija pieveikuši izvēlēto klinšu kāpšanas maršrutu, nenovelkot sitēmu varēja doties aptuveni 100 metrus garā trošu nobraucienā pāri visai Fonofesta teritorijai.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 02:16
Lasīt tālāk...
 
Klinšu kāpšanas sienu būve E-pasts
small_Olaine_1wall

 Klinšu sienas, klinšu kāpšanas sienas, mākslīgo klinšu kāpšanas sienu būve.
  Pēdejos gados arvien populārāks sabiedrībā ir kļuvis alpīnisms un klinšu kāpšana. Diemžēl Latvijā dabīgās klinšu kāpšanas vietas praktiski nav, kā rezultātā šim sportam nākas piemērot atsevišķus objektus, piemēram, dolomīta vai akmens būves, tiltu estekādes, atsevišķu ēku daļas vai fasādes. Jāpiemin, ka tomēr šadā izpausmē alpīnisms un klinšu kāpšana ne vienmēr ir droša, turklāt šī nodarbe ir izteikti sezonāla, jo aukstā laikā kāpt pa "klinšu sienu" ir ne vien grūti, bet arī nepatīkami. Lai ar kāpšanas sportu varētu nodarboties cisu cauru gadu SIA Outdoors piedāvā projektēt un uzstādīt Jūsu izvēlētajā vietā mākslīgo klinšu kāpšanas sienu piemērotu Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Mūsu kompānijas darbiniekiem ir pieredze šāda veida objektu būvniecībā. Pēdējā mūsu lielākā mākslīgā klinšu kāpšanas siena ir 80m2 un atrodas Engures novada Lapmežciema sporta kompleksā.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 maijs 2011 11:19
Lasīt tālāk...
 
Mobilās kāpšanas sienas E-pasts
Pārvietojamās klinšu kāpšanas sienas.

Lai padarītu Jūsu sporta vai izklaides pasākumu krāšņāku un izaicinājumiem bagātāku SIA Outdoors jau daudzus gadus piedāvā pārvietojamas klinšu kāpšasnas sienas, šobrīd mūsu īpašumā ir 3 dažāda lieluma sienas. Atkarībā no pasākuma specifikas un cilvēku sagatavotības un daudzuma piedāvājam katrai vajadzībai piemērotāko sienu:

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 22 oktobris 2013 10:35
Lasīt tālāk...
 


show medium.jpg