Klinšu kāpšanas sienu būve E-pasts
small_Olaine_1wall

 Klinšu sienas, klinšu kāpšanas sienas, mākslīgo klinšu kāpšanas sienu būve.
  Pēdejos gados arvien populārāks sabiedrībā ir kļuvis alpīnisms un klinšu kāpšana. Diemžēl Latvijā dabīgās klinšu kāpšanas vietas praktiski nav, kā rezultātā šim sportam nākas piemērot atsevišķus objektus, piemēram, dolomīta vai akmens būves, tiltu estekādes, atsevišķu ēku daļas vai fasādes. Jāpiemin, ka tomēr šadā izpausmē alpīnisms un klinšu kāpšana ne vienmēr ir droša, turklāt šī nodarbe ir izteikti sezonāla, jo aukstā laikā kāpt pa "klinšu sienu" ir ne vien grūti, bet arī nepatīkami. Lai ar kāpšanas sportu varētu nodarboties cisu cauru gadu SIA Outdoors piedāvā projektēt un uzstādīt Jūsu izvēlētajā vietā mākslīgo klinšu kāpšanas sienu piemērotu Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Mūsu kompānijas darbiniekiem ir pieredze šāda veida objektu būvniecībā. Pēdējā mūsu lielākā mākslīgā klinšu kāpšanas siena ir 80m2 un atrodas Engures novada Lapmežciema sporta kompleksā.

          Sienas izvēle.

Klinšu kāpšanas sienas ir dažādas. Sākotnēji klientam der apzināties, kam siena būs nepieciešama. Izvēloties mērķauditoriju, ir jāsaprot, ka sienas konfigurācija var ļoti krasi atšķirties bērniem un profesionāļiem, lai gan maršrutu un trašu grūtību pamatā nosaka aizķeru skaits un izmērs. Nākamais svarīgais faktors, kas diktē savus nosacījumus, ir vieta, kurā siena tiks būvēta, telpas sienas, to materiāls, griestu konstrukcija un augstums. Ņemot vērā šīs pamatlietas sākotnēji izveidojam sienas skici, kura tiek modelēta 3D tehnoloģijās un tiek ielikta klienta telpā.

 

klinsu_kspnas_sienas_vizualizacija

3D skice klinšu kāpšanas sienas modelim. 

          Tālākie soļi.

Tālākie soļi pēc dizaina un tāmes apstiprināšanas ir tehniskā projekta izstrāde, tiek izstrādāts sienas nesošā karkasa būvkonstrukcijhu rasējumi, un stiprināšanas veidi pie sienas, šie risinājumi ir paši būtīskākie drošības ziņā, tapēc tos nepieciešams saskaņot ar BK (būvkonstrukciju) speciālistiem kuri veic slodzes aprēķinus kā arī arhitektu, kurš saskaņo stiprināšanas veidu pie sienas un kopējo dizainu.

          Būvobjektā siena tiek uzstādīta no 1-4 nedēļu laikā, atkarībā no sienas sarežģītības pakāpes un kopējiem gabarītizmēriem. Sākotnēji tiek uzstādīts nesošais karkas, kurš atšķirībā no pārējiem apstākļiem un sienas konfigurācijas var tikt izpildīts metāla vai koka konstrukciju veidā. Nesošā karkasa daļas paras ti tiek stiprinātas pie sienas ar caurejošiem enkurstiprinājumiem un papildus pie nesošajām kollonām, ja tādas ir. Jaunajās sporta hallēs nereti tiek izvēlēts atsevišķs nesošais rāmis kas stiprinās tikai pie nesošajām kollonām.

 

lapmeciems_klinsu_sienas_nesosas_konstrukcijas

3D sienas nesošās konstrukcijas un karkasa stiprinājumi

          Kad sienas karkass ir pabeigts, sākas sienas apšūšnas process, sienas virsmas pārklājumam tiek izmantotas saplākšņa loksnes ar īpašiem uzgriežņiem kuri iepriekš iestrādāti loksnēs, lai varētu veikt aizķeru pieskrūvēšanu un kāpšnas maršrutu veidošanu. Virsmas loksnes kurās tiek stiprināti starpāķi tiek piestiprinātas ar dubultu drošības pakāpi pie karkasa nesošajām detaļām, lai novērstu iespējamo sataprāķa izraušanu kritiena gadījumā.

 

klinu_kapanas_siena_lapmeciems

Klinšu kāpšanas sienas galarezultāts ar pieskrūvētām aizķerēm un drošināšanas stacijām.


Kāpšanas sienu projektus varam īstenot vairākos posmos, sākotnēji izgatavojot dažus maršrutus, lai saprastu vai Jūsu gadījumā

šim sportam būs atsaucība un vai vēlaties investēt līdzekļus tālāka sienas attīstībā.

1. solis mēs Jums piedāvājam kāpšanas sienas novietojumu telpā, gabarītizmēru skici.

piedavajums_1

 

2. solis tiek izveidota sienas konfigurācijas 3D skice, reālajā telpā ņemot vērā kāpēju mērķauditoriju un kāpšanas specifiku.

Papildus šai iepējai tiek piedāvāts izstrādāt sienas vizualizāciju variantus, kuros siena iegūst vēlamo krāsu, pat aizķeru krāsas,

ja tas nepieciešams,tādējādi iespējams redzēt realistisku attēlu kāda izskatīsies Jūsu jaunā kāpšanas siena.3. solis Vienojoties par kopējo sienas konceptu paliekam pie kāda no piedāvātajiem variantiem.

Olaine_wall_kopskati

 

 Īstenots sienas 1. posms 2 maršruti.

IMG_2793

Sienas negatīvās plaknes pārvarēšana.

IMG_2729

 

IMG_2814

Kāpšanas siena darbībā!Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 maijs 2011 11:19
 
expedicija videjs.jpg