Jumtu mazgāšana E-pasts

tag_jumti Kāpēc būtu jāmazgā jumts? Ekām kurām jumtu daļēji vai pilnīgi aizēno koki, jeb tie ir tuvumā nereti uz jumta seguma sakrājas nogulsnes, netīrumi  utt. Rezultātā veidojas ķērpis, uzaug "aļģe"  un veidojas apsūnojums. Pirmkārt sūnās uzkrājas un ilgi uzturas mitrums, kas savukārt bojā jumta segumu, un dod labvēlīgu augsni citiem lielākiem augiem, ja laikus netiek vaļā no sūnām ir redzēts, ka uz ēku jumtiem savas zaļās lapas ir izlaidis kāds bērzs, vai kāds cits augs. Tādēļ, lai jumts kalpotu ilgāk, tam jāveic profilaktiskie darbi, jāseko līdz jumta stāvoklim un ja vajadzīgs tas laikus jāmazgā un jāapstrādā ar speciāliem līdzekļiem, atsevišķos gadījumos pat jāatjauno jumta seguma virsējais aizsargslānis, lai maksimāli pagarinātu jumta kalpošanas ilgumu un tādējādi aizsargātu savu īpašumu.

 

Kad jāmazgā jumts? Jumts ir viens no būtiskākajiem konstruktīvajiem elementiem būvē. Nepareizi izvēlēts jumta segums, nekvalitatīvi ieklāts, savlaicīgi neveikts remonts vai neveikti ikgadējie jumta apkopes darbi var būtiski samazināt jumta un arī visas būves ekspluatācijas laiku un vērtību. Ja Jums ir māja, tad Jūs noteikti zināt, cik pūļu pieprasa mājas uzturēšana ideālā stāvoklī. Izņēmums nav arī tik svarīga detaļa kā Jūsu mājas jumts. Jumta funkcija ir aizsargāt ēku no nokrišņiem u.c ārējiem apstākļiem. Mūsdienīgi jumti tiek izgatavoti no augstas kvalitātes un ļoti dārgiem materiāliem, kuru kalpošanas laiks tomēr būs atkarīgs no pareizas kopšanas, kas arī ļaus Jūsu jumtam kalpot ilgi un saglabāt savas īpatnības un pievilcīgo ārējo izskatu. Mājas ārējais veidos sākas ar fasādi un Jumtu, netīrumi, atmosfēras nosēdumi, sūnas, ķērpji un pelējums, padara netīru jumtu, kas savukārt bojā mājas kopējo tēlu. Mēs strādājam pie tā, lai atjaunotu jūsu mājas ārējo veidolu ar tīru jumtu kurš izskatās kā jauns! Jumtu būtu ieteicams mazgāt profilaktiski ik pēc 3-5 gadiem, pat nav ļoti daudz sūnu un citu nogulšņu, nomazgājot jumta segums atgūst savu pirmatnējo krāsu, kura ir daudz spilgtāka.

Vai apsūnojis jumts rada kādu ļaunumu? Atkarībā no tā kāds ir jumta segums, ja runa iet par šindeļu segumu, tad sūnās un citos mikroorganismos ilgi saglabājas mitrums, kas sasalšanas un atkušanas rezultātā bojā jumta virsmu. Šī procesa rezultātā šindeļa plāksnes keramiskās granulas tiek zaudētas. Keramiskās granulas ir aizsargslānis bituma šindelim no saules ultravioletajiem stariem, ja tās tiek zaudētas, tad bituma materiāls tiek pastiprināti bojāts, kas savukārt izraisa nokrišņu ieplūšanu ēkā. Mazgāšanā izmantojot šim darbam speciālu mazgāšanas iekārtu Jūs maksimāli paildzināsiet Jūsu jumta kalpošanas ilgumu un palīdzēsiet jumtam pildīt viņa funkcijas. Uz skārda jumtiem ar PE. PU un PEMA pārklājumiem sūnas rodas retāk, dēļ tā ka virsmā ir maz poru un nav vietas kurās varētu krāties netīrumi un augt sūna. Taču uz porainākiem segumiem, kā piemēram, māla, betona dakstiņu un šīfera jumtiem ātrāk uzaug netīrumu slānis un šos jumtus ieteicams atjaunot kad nepieciešams.

Kādus jumta segumus vajag mazgāt? Mazgāt iespējams gandrīz visus jumta segumus, izņemot mīkstos bitumena segumus kādi parasti sastopami uz plakaniem jumtiem. Mazgājam
1. šindelis, un tā paveidi,
2. dakstiņi, māls, betons
3. skārds, gludais, profilētais
4. šīferis, plakans, viļņots, dabīgais.

Jumta un noteku mazgāšana. Mazgājot jumtu tīram ari notekrenes kuras būtu jātīra gadā vismaz vienu reizi. Ieteicams veikt noteku tīrīšanu gan rudenī gan pavasarī. Laikā neiztīrītas un aizaugušas notekrenes var nodarīt lielākus bojājumus kā sākotnēji varētu likties. Ja renes ir pilnas, iela lietus laikā ūdens sāk plūst pāri renes malai un reizēm tek gar mājas sienu to pamatīgi var sabojāt un padarīt netīru ar visu to kas renē sakrājies. Sliktākajā gadījumā iespējams pat sabojāt sienas ar mitruma sēnītēm. 

Netīrumi un to tīrīšanas veidi: Pamatā mēs esam specializējušies strādāt uz jumta ar alpīnisma metodēm, ja iespējams neizmantojot tehniku, pacēlājus utt, tādājādi neizbraukājot zālāju vai citus jūtīgus segumus ap māju.

Jumta mehāniskā mazgāšana.

1. sūna, aļģe un citi mikroorganismi – ja sūna ir izaugusi lielā daudzumā, tad sākumā lielums tiek notīrīts mehāniski, pēc tam sūna un aļģe tiek samitrināta un atkarībā no jumta seguma, ja nepieciešams apstrādāts ar speciālu tīrīšanas līdzekli (dabai draudzīgs), kas palīdz vieglāk atdalīt sūnu un aļģi no jumta seguma. Pēc tam jumta segums tiek mazgāts ar speciāli šim darbam paredzētu augstspiediena mazgāšanas iekārtu.

2. koku zari, lapas – tās uzkrājas jumta notekās un tiek tīrītas ar rokām izmantojot kāpnes, industriālā alpīnisma metodes vai, ja nepieciešams pacēlāju.

 

Cik maksā mehāniska jumta mazgāšana? Cenas atkarīgas no salīdzinoši daudz faktoriem, gan jumta seguma, gan "netīrības" gan arī sūnu daudzuma uz tā. Atkarībā no pielietotajiem mazgāšanas līdzekļiem un pretsūnu līdzekļiem. Cenas orientējoši svārstās sākot no 0.3 - 1.45 Ls m2. Parasti sastāda izmaksu tāmi pēc jumta novērtēšanas uz vietas objektā redzot veicamā darba apjomu. Lai noskaidrotu cenu Jūsu jumta mazgāšanas darbiem zvaniet> 26420890 vai rakstiet> Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu


Virsmu atjaunošana un pēcapstrāde:
jumta mazg. lidzeklis 2jumta mazgasanas lidzeklis 1Ja jumts ir ļoti netīrs vai apsūnojis, tik pielietoti speciāli mazgāšanas un kopšanas līdzekļi. Jumts tiek apstrādāts ar speciālu vielu lai novērstu sūnu un aļģes augšanu tuvākā laika posmā.Jumta mazgāšanas līdzekļi.
Šie līdzekļi ir paredzēti jumta mazgāšanai, un kopšanai, paredzēti gadījumam kad uz jumta ir daudz sūnas vai citādi nogulšņu izveidoti traipi un netīrumi. Uzklāt līdzekļa šķīdumu uz jumta daļām no kurām jāattīra sūnas. Kad līdzeklis ir iedarbojies, jānoskalo atmirušās sūnas. Ja līdzeklis uzklāts uz sūnām un nav nomazgāts vairāk kā diennakti tas sūnas padarīs brūnā krāsa un tās atmirs, un izžūs. Ja jumts netiek noskalots nedēļu pēc līdzekļa uzklāšanas, vējš un lietus noskalos atmirušās sūnas un citus svešķermeņus. Labā ziņa šajā brīdī ir tas, ka sūnu šūnas ir pārstājušas vairoties uz jūsu jumta. Profilaktiskiem nolūkiem līdzekli ieteicams uzklāt arī pēc jumta mehāniskas nomazgāšanas lai novērstu turpmāku sūnu šūnu veidošanos tuvākajā laikā uz jumta seguma.

 

 

Veicam arī skārda jumta krāsošanas darbus. 

krasa jumtam

Ja jums ir skārda jumts, ar cinka vai melnā skārda segumu kurš jau ir savu nokalpojis, tad jumta mūžu iespējams pagarināt ar tā krāsošanu. Jāteic pareiza jumta sagatavošana un materiālu izvēle ir ļoti svarīga, jo atliek neievērot kādu sīkumu un krāsa vai nu neturēsies pie seguma vai nu nonāks pēc pāris gadiem. Jauns nekrāsots skārda jumts kalpos vidēji 20 gadus. Regulāri krāsots jumts pat 50 – 60 gadus. Pirmoreiz jumts jākrāso ne agrāk kā gadu pēc tā uzklāšanas, tam ir ,,jāattaukojas’’, bet ne vēlāk kā 8 gadus pēc uzklāšanas. Pēc tam krāsojumu atjauno ik pēc 3 – 4 gadiem. Cinkoto skārda jumtu nedrīkst krāsot ar parasto alkīd krāsu, jo pamatnes virsmas sārmainuma dēļ parastā alkīdā krāsa atlobās nost. Jāizmanto speciālās alkīda vai akrilāta krāsas. Pirms krāsošanas jāgruntē ar speciālajām metāla gruntskrāsām. Nedrīkst krāsot atklātā saulē. Ieteicams krāsot vienā piegājienā no kores līdz dzegai - pa slejām, lai nepaliek salaiduma vietu ,,pēdas,,. Ja jumts jākrāso rūsas dēļ, tad sākotnēji tas jānomazgā, tad jāatauko, jānogruntē un jāuzklāj speciāla jumta krāsa vismaz 2 kārtās.

 

 

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 17 februāris 2013 15:11
 
expedicija videjs.jpg