Bīstamo koku zāģēšana E-pasts

tag_bistamo koku zagesanaKas ir bīstamo koku zāģēšana? Ja Jūsu īpašumu apdraud koks, kas ir sauss (nokaltis), bojāts, aizlauzts, jeb kā citādi traucē vai apdraud īpašumu, piemēram, zari ir pārliekušies jumtam vai citām ēkas konstrukcijām un bojā tās, piedāvājam profesionāli tikt vaļā no traucējošā koka. Bīstamo koku zāģēšana ir viena no mūsu specialitātēm, profesionāli augstkāpēji veiks darbu ātri un saudzīgi pret apkārtējo vidi. Veicam darbus relatīvi sarežģītās vietās: sauso (nokaltušo) zaru zāģēšana pilsētā, dārzos, parkos, privātmājās, pagalmos, virs/zem elektrolīnijām, ceļiem, kapsētās, zāģēšanas laikā ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus.

 

 

Kā izvērtēt koka bīstamību? Koki mēdz izaugt līdz iespaidīgiem apmēriem, sevišķi klajās vietās kur vainags var netraucēti plesties uz visām pusēm. Dabā koks tāpat kā visas pārējās dzīvās radības reiz beidz dzīvi. Mežā koks nokalst stāvus un tad lēnām noirst vai tiek izgāzts vētrā. Urbānā vidē koka aiziešana var izvērsties par dramatisku pasākumu. Vēlams pēc stiprākām vētrām pievērst uzmanību vecākajiem un lielākajiem jūsu īpašuma kokiem. Ja tie šķiet aizdomīgi, uzaiciniet ciemos profesionāli, kas spēj izvērtēt situāciju. Ja ir skaidri saskatāmas pazīmes, ka koks vairs nav saglābjams jārīkojas pirms tas rada nopietnu apdraudējumu. Ieteicams ir pieņemt lēmumu laikus, nevis gaidīt un paļauties uz likteni tādējādi ietaupot laiku, nervus un naudu!

Bīstamo koku zāģēšana pagalmos un citās ierobežotās vietās. Ja koks atrodas tuvu ēkai un vietas ap nozāģējamo koku nozāģēto daļu mešanai ir īpaši maz tad tiek izmantota zāģēšana ar koriģētu nozāģēto daļu nolaišanu uz zemes. Šādos gadījumos visas nozāģētas koka daļas tiek uzmanīgi nolaistas lejā ar virvi pielietojot alpīnisma metodes, pirms tam virzienā no apakšas uz augšu tiek izzāģēti visi zari. Ar virvju palīdzību nozāģētās koka detaļas iespējams novirzīt vajadzīgā virzienā un attālumā, ja tieši zem koka atrodas ēka. Nolaišanas ātrumu un virzienu koriģē strādnieki uz zemes, vienlaicīgi veicot nolaisto koka daļu savākšanu un sazāģēšanu.

Gadījums,kurā nozāģēto koka daļu mešana nav iespējama, nozāģētais tiek nolaists lejā un novirzīts blakus ēkai ar speciālu virvju sistēmu.

<
Kontrolēti tiek nolaistas lejā visas koka daļas, tādējādi saudzējot zālāju, bruģi, utt.

Bīstamo koku zāģēšana - veidi: Pamatā mēs esam specializējušies strādāt ar alpīnisma metodēm, ja iespējams neizmantojot tehniku, pacēlājus utt, tādājādi neizbraukājot zālāju vai citus jūtīgus segumus ap māju.  Koku zāģēšanā ir izveidojusies jau 8 gadu pieredze. Ja ir iespējams mest nelielus koka gabalus, tas ietaupa darba laiku, taču šajā gadījumā nedaudz tiek bojāta zemes virskārta. Šādus zāģēšanas paņēmienu pielieto ziemā, un vietās kur ir mazāk svarīga zemsedze, piemēram būvlaukumos, zem elektrolīnijām utt.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 22 oktobris 2013 11:31
 
arborings videjs.jpg