Via Ferrata ekipējuma noma E-pasts

thumb_via_ferrata_outdoors.lvVia ferrata drošības ekipējums. Pēdējā laikā ļoti populāri ir kļuvuši aktīvie izbraucieni uz kalniem, kalnu pārgājieni, trekings, dažādi kāpšanas veidi kā arī Via Ferrata (dzelzs ceļi).  Iesācējiem kuri vēlas apgūt pavisam neapgūtu vertikālo pasauli ir iespēja kāpt pa vertikālām klinšu sienām, kuras aprīkotas ar tērauda drošības trosēm, āķiem un pakāpieniem, tādējādi padarot pieejamas plašākai publikai klintis kurās iepriekš varēja uzkāpt tikai alpīnisti. Atklājiet kalnu reljefa formas, iztēli satriecošas stāvas klintis un slepenas takas, Via Ferrata takas dod iespēju ne tikai baudīt dabas brīnumus, bet arī pārbaudīt savu “izturību”. 

 

Kas ir Via Ferrata? Via Ferrata ir kalnu vai klinšu takas, kas aprīkotas ar ķēdēm, dzels pakāpieniem stāvākajās vietās, trosēm un trošu tiltiem, un drošināšanas punktiem. Mūsdienās šīs, pārsvarā kara laikā izveidotās takas klinšu masīvos, izmanto aktīvās atpūtas cienītāji un pat kāpēji. Vai Jūsu drosme Jūs nepiekrāps, kad būs jāiet pāri bezdibenim pa kustīgu trošu tiltiņu? Vai būsiet spējīgi pacelties pa vertikālām margām uz 100 metru augstu sienu, kad vienīgais atbalsta punkts kājām ir šaura karnīze?

Reizēm zeme ir redzama tālu lejā, pāris simtu metru attālumā no Jums! Un pat gadījumā, ja ar augstumu Jūs esat uz “tu”, un tas Jums nedod papildus adrenalīnu, apkārtējas ainavas neatstās Jūs vienaldzīgus, un noslēpumainas kalnu takas arvien tālāk aicinās Jūs nezināmajā ceļa virzienā. Lai baudītu Via Ferratu piedāvātos iespaidus protams drošība ir pirmajā vietā! Specializētais ekipējums tieši šādiem kalnu maršrutiem ir samērā dārgs un ar specifisku pielietojumu. Pamatā drošināšanas ekipējumam būtu jābūt ar enerģijas absorbētājiem, jeb kritiena trieciena slāpētājiem. Jo gadījumā, ja notiek kritiens un lietots nepiemērots ekipējums, sekas var būt bēdīgas.

Kāds ekipējums ir nepieciešams? Minimālais nepieciešamais ekipējums ir atbilstoša ķivere, sistēma,  divas pašdrošināšanās cilpas ar enerģijas absorberi (slāpētājs), kas absorbē enerģiju kritiena gadījumā, vismaz trīs karabīnes un atbilstoši cimdi. Ja esat nolēmis izmēģināt šīs kalnu takas, ne vienmēr sākotnēji var zināt vai Jums tas patiks vai nē, un tādēļ ieguldīt pāris simtus latu vēl neapgūtā hobijā būtu neracionāli. Tāpēc pie mums ir pieejama  gan alpīnisma ekipējuma noma, gan Via Ferrata ekipējuma noma, ar visu nepieciešamo aprīkojuma klāstu, gan profesionāļiem gan iesācējiem, kā arī pamācības un konsultācijas ekipējuma lietošanā. Jo piesardzība un drošības ievērošana šādos sporta un atpūtas veidos ir pirmajā vietā!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petzl Scorpio 2. Elastīgs ar divām Y-veida pašdrošināšanās cilpām aprīkots enerģijas absorbers Via Ferrata takām. Cilpas aprīkotas ar gumijas aizsargapvalku, kurš samazina "ūsu" garumu tās nelietojot. Enerģijas absorbers aizsargāts no netīrumiem un citiem mehāniskiem bojājumiem. Īsa vidējā cilpa ļauj sevi pozicionēt vertikālā pozīcijā, atpūšoties iespējams ieāķēties trosē vai pakāpienā. Scorpio 2 aprīkots ar pusautomātiskajām Vertigo tipa karabīnēm, kuras mufta strādā to pavelkot uz leju, atlaižot karabīni tā ir noslēgtā pozīcijā.

Kādas ir izmaksas? Attiecībā uz ekipējuma nomas maksu, cenas ir demokrātiskas, nākam pretī klientiem nerēķinot ceļa dienas nomas periodā. Sīkāku info gan par cenām, gan par ekipējuma pieejamību Jums nepieciešamajā laikā, daudzumu un kompelktāciju to visu varat uzzināt: rakstiet vai zvaniet. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . t. 26420890

 

Noderīgi resursi:

Pirms lietošanas noteikti izlasiet un iepazīstieties ar  Via Ferratu ekipējuma drošības pamācību katalogu no petzl.com
          

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 18 maijs 2011 02:02
 
show medium.jpg